Holistyczna terapia w Polu Serca

W swojej pracy łączę narzędzia psychoterapeutyczne, tak, by jak najefektywniej towarzyszyć Ci we wglądzie i zmianie. Ponieważ cały proces odbywa się w polu serca, nasze spotkanie jest najbardziej efektywne, ponieważ to tu, w sercu, zadziewają się cuda. Jest to najsilniejsze pole naszej istoty.

Klasyczne pojęcie psychoterapii to nic innego jak pomoc drugiej osobie rozmową. Lecz to co oferuję to nie jest tylko rozmowa. Potrzebujesz chcieć dotknąć w sobie tego co jest według Ciebie mroczne i brudne (to iluzja, lecz by ją uwolnić trzeba ją rozpoznać), a ja wysłucham Cię w bezpiecznej przestrzeni pola serca w zrozumieniu i empatii.

Jestem w stanie zaoferować Ci bezpieczne miejsce, w którym w komfortowy sposób otworzysz się na siebie samą a ja będę Cię wspierać. Pozwoli to nawiązać Twoją relację z Tobą a poprzez to być relacji z drugim człowiekiem. Zobaczysz też schematy i powtarzalności w Tobie oraz przekonania, które Ciebie ograniczają i dzięki temu zaczniesz rozumieć siebie i sposób w jaki działasz.

Pozwoli to Tobie zmienić automatyzmy, którymi się kierujesz, dzięki czemu zyskasz samoświadomość oraz nauczysz się być dla siebie samej wsparciem. Nauczysz się też przyjmować siebie taką jaka jesteś.

Podczas rozmowy otwierasz się coraz bardziej na siebie i na to co jest w Tobie. Zaczynasz dorastać do samodzielnego stanięcia na własnych nogach. Kiedy się zachwiejesz ja Ciebie podtrzymam, lecz to Twoim zadaniem jest stać się w pełni samodzielną, świadomą swoich emocji istotą. Zaufasz w pełni sobie, wiedząc że potrafisz i chcesz wziąć życie w swoje ręce.

Przyjrzymy się razem twoim relacjom z rodziną, kobietami, mężczyznami oraz przytulimy do serca małe skrzywdzone dziecko, które było do tej pory niezauważane. Damy mu przestrzeń do tego by siebie wyraziło, swoje emocje, ból, zranienia, strach.

„(…) nie ma potrzeby spoglądania na podświadomość jako na przerażającą, superpotężną, freudowską fontannę destrukcyjnej „wiedzy”. Jest ona tak naprawdę bazą przechowywanych programów, której funkcja jest ściśle związana z odczytywaniem sygnałów środowiskowych i reagowaniem według trwale wpisanych programów behawioralnych, bez żadnych pytań i bez żadnych osądów. Umysł podświadomy jest programowalnym „twardym dyskiem”, na którym zapisywane są doświadczenia naszego życia.”

Bruce Lipton


PS. Pracuję głównie z kobietami, stąd forma żeńska.

Ludmiła.