Naturalne uzdrawianie Reiki

„Reiki to droga do szczęśliwości. Niech Twoje serce będzie wolne od nienawiści, a umysł wolny od zmartwień. Żyj prosto, dawaj dużo. Wypełnij swe życie miłością. Czyń innym tak, jak chciałbyś, by Tobie czyniono.”

Mikao Usui

Słowo Reiki (duchowa energia, energia duszy) pochodzi z języka japońskiego i oznacza uniwersalną energię życiową, nieskończoną i niewyczerpaną, która wypełnia przestrzeń. Reiki jest siłą działającą zawsze i wszędzie we wszystkich istotach i rzeczach uniwersum. Energia jest odpowiedzialna za równowagę na wszystkich płaszczyznach i poziomach egzystencji. Stwarza życie i podtrzymuje je, wypełnia przestrzeń i organizuje formy.  

Reiki z definicji to japoński system uzdrawiania oparty na tradycyjnej metodzie przekazywania energii. Energia „Ki” oznacza uniwersalną moc życia. Słowo to jest podobne znaczeniowo do słowa „prana”, „mana”, „Duch Święty”, „baraka”, „telesma”, „chi”. Uosabia wszechogarniającą siłę wszechświata, która zasila i ożywia wszystkie istnienia. Jest energią twórczą, budującą, wypełniającą światłem, napełniającą radością, otwierającą na duchowy wymiar naszego życia. Reiki nie może nikogo skrzywdzić ani zranić, jest bowiem światłem i czyni tylko dobro.

Sens i działanie Reiki trudno zamknąć w słowach, gdyż jest ona ponad nimi. Jest jak dotknięcie i błogosławieństwo Najwyższej Siły. Nie ogranicza się do funkcjonowania jako metoda naturalnego uzdrawiania, ponieważ jej zasięg jest o wiele głębszy.

ODDZIAŁYWANIE REIKI

-Wspiera naturalny proces samouzdrawiania
-ożywia ciało i umysł
-uwalnia zagrzebane uczucia
-sprzyja kreatywności
-przywraca duchową harmonię i umysłowe dobre samopoczucie
-wzmacnia własną siłę życiową
-oddziałuje na wszystkich poziomach (tj. na poziomie fizycznym, umysłowym, emocjonalnym i duchowym)
-wyrównuje energetyczna gospodarkę organizmu i prowadzi do jego równowagi
-rozpuszcza blokady i sprzyja pełnemu odprężeniu
-usuwa stres i przyczyny chorób
-oczyszcza z toksyn
-dostosowuje się do naturalnych potrzeb odbiorcy
-jest skuteczna wobec zwierząt a nawet roślin
-jest bardzo przyjemną całościowo metodą terapii i nigdy nie może zaszkodzić, gdyż płynie zawsze w takiej ilości, jakiej w danej chwili potrzebuje jej odbiorca.

Reiki skutecznie wspomaga uzdrawianie takich chorób jak: afty, alergie, anemię, anginę, astmę, artretyzm, biegunkę, bóle gardła, bóle głowy, ból zębów, choroby układu rozrodczego, choroby oczu, choroby serca i układu krążenia, choroby skóry różnego rodzaju, gorączka, impotencja, infekcje dróg moczowych, miażdżycę, migrenę, nadczynność tarczycy, nadwagę, nerwobóle, nudności, przeziębienie, reumatyzm, wrzody, wzdęcia, problemy z ciśnieniem, stany zapalne różnego rodzaju.

Ważne!
Świadomość ciała musi być gotowa porzucić dysharmonię. Jeśli zależy jej na utrzymaniu choroby, Reiki nie będzie działać zadowalająco. Ważnym jest, aby taki fakt został skonsultowany z osobą wykonującą zabieg. Rozwiązaniem jest dotarcie do prawdziwych przyczyn obecnego stanu, mających swoje źródło na poziomie podświadomości, aby podświadomość zrozumiała konieczność zmian i została zmotywowana do uzdrowienia. Bezwarunkowo konieczna jest rezygnacja z choroby i nauczenie się pozyskiwania wiążących się z nią korzyści w inny sposób. Korzystnymi formami terapii w tym wypadku mogą być: praca z wewnętrznym dzieckiem, praca z psychologiem czy też inne terapie alternatywne takie jak sesje z Roślinami Mocy.

Wskazówki dla poddających się leczeniu Reiki

-Do zabiegu warto być wypoczętym i świeżo po prysznicu
-opisz osobie wykonującej zabieg swoje dolegliwości lub powody potrzeby uzdrawiania
-bądź tak odprężony na ile to możliwe
-oddychaj głęboko i spokojnie
-zaufaj osobie przeprowadzającej zabieg
-poświęć czas zabiegu zupełnie świadomie własnemu ciału, własnemu zdrowiu
-nie „pomagaj” leczącemu w trakcie zabiegu, powinieneś być wtedy totalnie odprężony
-jeśli masz bóle (albo czujesz dotąd Ci nieznany), silny napływ energii, podziel się tym z osobą przeprowadzającą zabieg
-kiedy z głębi Twojej duszy wypłyną uczucia, dopuść je, nawet jeśli są nieprzyjemne. Jeśli musisz płakać albo się śmiać, pozwól, by tak się stało. Jeśli miałoby to być bardzo nieprzyjemne, ostrzeż przed tym osobę wykonującą zabieg.

Moim zamiarem jest, abyś podczas sesji:
-Miał(a) do mnie zaufanie
-czuł/a się bezpieczny/a, przyjęty/a, zrozumiany/a,
-panowała atmosfera życzliwości, delikatności i szczerości

ZABIEG

Zabieg Reiki wykonuję na odległość wykorzystując komunikatory takie jak: Skype, Messenger, WhatsApp. Do zabiegu potrzebuję Twojego imienia i nazwiska oraz nazwy aktualnej miejscowości w której mieszkasz, aby energia dotarła do Ciebie, a nie do kogoś innego.
Czas trwania: od 30 do 60 minut.
Jak często powtarzać zabiegi: w zależności od Twoich potrzeb oraz stanu i tego z czym przychodzisz.


Po zakończeniu zabiegu zwykle czujemy się bardzo szczęśliwi, fizycznie i psychicznie zrównoważeni i w pełni wewnętrznie zharmonizowani. Po zabiegach w niektórych przypadkach mogą wystąpić u pacjentów lekkie bądź średnie objawy odtruwania, które oceniamy w sensie biologicznym jako uzasadnione mechanizmy samoregulujące pracę organizmu. Dotyczy to objawów takich jak:
-zwiększone oddawanie moczu, kału
-katar
-flegma
-piekące łzawienie z oczu
-zwiększona potliwość skóry
-krótkotrwałe występowanie gorączki lub stanu podgorączkowego
-a nawet chwilowy nawrót wcześniej przebytych chorób

Takich czysto fizycznych przejawów zdrowienia nie należy uznawać za nową chorobę, gdyż dowodzą one jedynie tego, że zapoczątkowany został naturalny proces oczyszczania organizmu. Symptomy te trwają najwyżej dwa do trzech dni, później ustępują i przyjmujący Reiki czuje się znacznie lepiej niż przed zabiegiem. Warto nadmienić, iż zabiegi Reiki stanowią doskonałe i skuteczne uzupełnienie i wsparcie leczenia konwencjonalnego oraz innych form terapii.

Agata.