Odzyskiwanie Fragmentów Duszy

Odzyskiwanie Fragmentów Duszy jest to jedna z szamańskich metod odnalezienia i zintegrowania w sobie cząstki Duszy, która została zagubiona w wyniku szoku, lub traumy. Można również powiedzieć, że ta cząstka przestała być uświadomiona, lub też, że została zablokowana. Wszystko zależy od tego, jak postrzegasz ten proces i swoją duchowość.

W wielu kulturach na całym świecie istnieje wierzenie, że wszelkie choroby, czy cierpienia wynikają właśnie z tego, że ważne fragmenty Duszy zostają „zagubione”. Nazywa się to utratą cząstki Duszy. Uważa się, że dzieje się to w wyniku szoku, czy traumy- przede wszystkim w okresie dzieciństwa. Utrata czątki duszy oznacza, że została utracona część siebie, poniekąd można powiedzieć, że została zagubiona część swojej świadomości.
Można w wyniku tego doświadczać braków w różnych obszarach, np. jeśli chodzi o siłę życiową, radość, czy miłość. By to bardziej zobrazować, możesz pomyśleć o jakimś bardzo bolesnym doświadczeniu i zastanowić się, czy jakaś część Ciebie nie odeszła (czy została zablokowana, nieuświadomiona, zepchnięta) w wyniku tej sytuacji.

Jest to mechanizm przertwania. W takiej sytuacji mówisz do siebie „to zdecydowanie za dużo, nie chcę tego doświadczać, uciekam”. I to jest ta część Duszy, która opuszcza ciało- nie na chwilkę, a na bardzo długi czas- dopóki sobie o nim nie przypomnisz i nie zdecydujesz się go przyjąć ponownie. Z czasem przyzwyczajamy się, zapominamy o tym co odeszło i korzystamy z do tego co mamy dostępne na ten moment (w sobie). Fragment Duszy sam z siebie powrócić nie chce, gdyż można powiedzieć, że ukrywa się , by nie doświadczyć czegoś podobnego ponownie.
Jeśli więc czujesz brak, uczucie że nie wszystko jest kompletne, że czegoś brakuje, czy może nie czujesz się do końca sobą- wtedy jest to dobry moment na to, by znaleźć i zintegrować zagubione cząstki Duszy.

Według dawnych wierzeń utrata fragmentów Duszy jest czymś w rodzaju duchowej choroby, a rezultatem staje się emocjonalne i fizyczne cierpienie. Może się również zdarzyć tak, że nie jesteś świadomy tego, że utraciłeś jakiś fragment Duszy, szczególnie jeśli miało to miejsce we wczesnym dzieciństwie, gdyż najzwyczajniej w świecie tego nie pamiętasz, lub wypierasz. Jednak jeśli bardzo czujesz, że czegoś w Twoim życiu brakuje i że ciężko jest Ci doświadczać piękna chwili tu i teraz w pełni, czy radości dziecka, wtedy bardzo prawdopodobme jest, że posiadasz zagubione fragmenty Duszy.

Dusza jest Twoją cząstką Ducha/ całości. Jest idealna sama w sobie. Istnieje w Twoim ciele i daleko poza nim. Mimo swej idalności, czasami brutalne/ agresywne/ trudne doświadczenia powodują, że jej fragmenty się oddalają. Może się również zdarzyć tak, że zostają one uprowadzone. Zwykle ma to miejsce wtedy, gdy ‚właściciel Duszy’ na to przyzwoli w jakiejś formie, np. kiedy ktoś bliski odchodzi z tego świata, a Ty w wielkiej tęknocie i smutku oddajesz mu dobrowolnie fragment Duszy, by wziął go ze sobą.

Szamani wielu kultur wierzą, że utrata fragmentu duszy jest normalnym procesem przetrwania w świecie takim jak nasza Ziemia, gdzie występują wszelkie formy nadużyć fizycznych, emocjonalnych i mentalnych.

Przykłady sytuacji, w których możliwe jest utracenie cząstki Duszy:

  • jajakolwiek forma nadużycia
  • w obliczu odejścia kogoś bliskiego z tego świata
  • podczas operacji czy wypadku (np. samochodowego)
  • podczas wojny
  • w traumatycznym związku (partnerskim czy każdym innym)
  • przy niezdrowej zależności (od kogoś/ czegoś) lub uzależnieniu
  • jeśli nigdy nie czułeś miłości od rodziców

Po zakończonych sesjach odzyskiwania fragmentów Duszy ludzie czują się pełni i kompletni, często po raz pierwszy w swoim życiu. Odczuwają pełnię energii, z łatwością i radością doświadczają również chwili tu i teraz.

Dokąd udają się zagubione cząstki Duszy?
Szamani wierzą, że zagubione cząstki Duszy żyją w innych rzeczywistościach lub nawet wymiarach. Często są więźniami w jakichś nieprzyjemnych miejscach, a czasami są to miejsce przyjemne. Poprzez Podóż Szamańską możemy dotrzeć do tych miejsc, odnaleźć zagubione fragmenty i przyprowadzić je do domu.

Odzyskiwanie fragmentów Duszy przypomina polowanie.
Osoba, która przeprowadza taką sesję, podróżuje do świata Dolnego (który reprezentuje naszą Podświadomość), a czasami również do świata Środkowego i Górnego, gdzie wraz ze Zwierzęciem Mocy i Duchowymi Pomocnikami odszukuje zagubione fragmenty Duszy.
Przypomina to szukanie dziecka, które się zagubiło i chowa wystraszone- nie chcąc wrócić do domu, w którym było mu bardzo źle. Czasami jest gdzieś uwięzione i potrzebuje uwolnienia.

Ważne jest, by być uważnym na to, czy odnaleziony fragment Duszy chce wrócić do domu. Cząstkę, która jest ‚przekonana’, że bezpieczniej dla niej będzie pozostać tu gdzie jest, należy zachęcić i zapewnić, że to już czas powrotu.

Czy można przeprowadzić samodzielnie Odyskiwanie Fragmentów Duszy?
Jak najbardziej, z pewnością warto spróbować.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwsze 4 sesje powinny miec różne cele i intencje. Pierwsze trzy powinny dotyczyć odzyskiwanie cząstek, które zostały zagubione w wyniku fizycznej, emocjonalnej lub mentalnej traumy, nastomiast czwarta sesja powinna być wykonana bez specjalnego celu, chodzi o to by odpuścić i pozwolić się prowadzić.

Zapraszam na sesje Odzyskiwania Fragmentów Duszy: KLIK
(Paula)

Namaste ❤