Prowadzenie i transformacja

Transcendencja jest procesem przenoszenia twojej świadomości poza ciało, umysł i emocje oraz przebudzenia do świadomości swojej Duszy, czy może bardziej Jaźni – kim naprawdę jesteś.
Po tym, jak utwierdzisz się w świadomości Duszy, zdajesz sobie sprawę, że nie jesteś związany ani ograniczany przez ten świat. Kiedy budzisz się bardziej i bardziej w świadomości swojej Duszy, naturalnie doświadczasz i wyrażasz więcej cech swojej prawdziwej natury – miłości, pokoju, radości, mądrości, współczucia i obfitości. Dzięki Transcendencji Duszy zyskujesz głębokość i świadomość oraz zdolność wznoszenia się ponad sytuacje i widzenia ich z wyraźniejszej perspektywy.

Praktyka Transcendencji Duszy polega na dostrojeniu się do prądu dźwiękowego – słyszalnej energii, która płynie ze źródła wszelkiego stworzenia. Prąd dźwiękowy jest energią duchową, na której powracasz do serca Boga. Wewnętrzny Mistrz lub Mistyczna Podróżnicza Świadomość przebywa w każdej osobie i jest wewnętrznym przewodnikiem kierującym na wyższe poziomy Ducha.
Poprzez praktykę Transcendencji Duszy uczysz się łączenia i przebudzania wewnętrznej mądrości, aby pomóc sobie w nauce i wzrastaniu duchowym.

Dlaczego piszę tutaj o transcendecji?

Dlatego, że wszelkie praktyki duchowe właśnie transcendencji służą. Bez względu na to, jakie to są praktyki.
Dopóki coś dla Ciebie działa, z Tobą rezonuje i się w tym odnajdujesz- jest to dobre narzędzie, by obudzić w sobie ogromny potencjał i uwolnić nieograniczoną przestrzeń.
Praca z tym co na pozór zewnętrzne, czy tym co bardziej wewnętrzne, lub zintegrowane z Tobą, są doskonałymi narzędziami wzrostu duchowego, poszerzania swojej świadomości i dostrojenia się do wewnętrznej mądrości.

W pewnym momencie zauważamy, że to co zewnętrzne jest w istoicie wewnątrz i odwrotnie– ale to już pozostawiam do samodzielnego rozpoznania.

Zacznijmy od fałszywych przekonań (wynikających z egotycznego umysłu) dotyczących transcendencji. Jednym z nich jest to, że w jakiś sposób jesteś lepszy niż wszyscy inni. To iluzja Ego, które potrzebuje by kogoś wyprzedzić. Nie będziesz lepszy niż ktokolwiek inny. Będziesz taki sam, jak zawsze, nawet jeśli myślałeś, że jesteś lepszy, mądrzejszy, silniejszy, bogatszy, ładniejszy lub coś innego. Po prostu jesteś w miejscu w którym jesteś.

Kolejny mit mówi o tym, że kiedy osiągniesz duchową transcendencję, nigdy więcej nie poczujesz bólu ani nie spotkasz przeciwności. Hmmm…
Chciałoby się przypomnieć, że nie jesteśmy tu po to, by unikać pewnych aspektów życia lub je ignorować. Oczywiście faktem jest, że istnieje wiele naszych wewnętrznych ‚śmieci’ umysłowych, które możemy oczyścić i uwolnić się od nich, ale życie wciąż przyniesie trudności. Chodzi o sposób w jakie na te trudności zareagujesz. Nie o to by się od nich uwolnić całowicie.

Transcendencja to wybieranie swoich działań.
Najlepszym sposobem zdefiniowania transcendencji jest świadoma umiejętność wyboru sposobu reagowania na każdą sytuację. Wielu myśli, że już to robi i z pewnością w wielu przypadkach tak jest, jednak spójrz na siebie jeszcze raz. W kompletnej szczerości ze sobą i uważności- na siebie i swoje uczucia, czy nawet emocje. Spójrz na wszelkie sytuacje, w których na coś reagujesz… jaka jest ta natychmiastowa reakcja?

Natychmiastowe reakcje są przede wszystkim kierowane przez strach, lub agresję (która również z tego strachu wynika). Jest to mechanizm obronny. Przestrzeń transcendencji jest inna. Nie ma w niej miejsca na natychmiastowe, gwałtowne reakcje (często zaprogramowane i odpalane jak za pomocą pilota). Transcendencja jest spleciona z intuicyjną wiedzą, która pozwala zobaczyć większy obraz, a dzięki tej świadomości, wybrać inne działanie.

Ze stanu Ego wybieramy coś, co według nas przyniesie najlepszy wynik lub coś, co odciąga od niewygodnych uczuć. Z miejsca transcendencji natomiast mamy poczucie właściwego sposobu działania, który nadal może przynieść pewien dyskomfort– więcej lub mniej… To zależy tylko od sytuacji. Od gotowości. Od tego, czy jesteś w stanie puścić to co Ci nie służy i w zaufaniu poddać się przepływowi życia, cokolwiek on przyniesie. Oczywiście możesz snuć plany i mieć marzenia. Chodzi jednak o to, z jaką energią udajesz się w obranym kierunku.

Warto zauważyć, że nawet jeśli osiągniemy w sobie pewien poziom transcendencji, nie oznacza to wcale, że ​​jesteśmy wolni od Ego. Wiele osób na duchowej ścieżce uważa, że powinno pozbyć się Ego. A przecież Ego jest zbiorem preferencji, osobowości i punktu widzenia. Nie ma wątpliwości, że duchowa ścieżka zmienia niektóre z nich i warto na to pozwolić, jednak dopóki żyjesz w fizycznym świecie i tutaj trwa cała nasza „zabawa”, czy „gra”- nadal będziesz miał te rzeczy. I może nawet lepiej jest je mieć? To jest bowiem całkowicie w porządku i naturalne, gdy zrozumiesz siebie. Zrozumienie siebie jest częścią przebudzenia i transcendencji.
Nadal mieszkasz na Ziemi i nadal masz pewne zasady dotyczące tego świata. W nim doświadczasz, w nim współistniejesz, w nim obserwujesz. Wszystkie te rzeczy czynią Ego użytecznym narzędziem. Jednak obecnie jest ono często ustawione na automatyczną grę i podlega wielu bezsensownym regułom- co w pewnym momencie wymyka się nawet spod kontroli.
Przestrzeń transcendencji pozwala zobaczyć, gdzie nie jesteśmy w harmonii z miłością i życzliwością. Stamtąd można odbudować swoje ego dokładnie tak, jak zostało stworzone, ale zrobić to świadomie i uważnie.

Poziom transcendencji jest przestrzenią Bezwarunkowej i Nieograniczonej Miłości.
Możesz przyporządkować tam wiele słów, takich jak Miłość, Prawda, Piękno, Bóg itd. Jest to swoistego rodzaju stopienie granic, które prowadzi do poczucia wzajemnego połączenia. Ostatecznie transcendencja polega na przechodzeniu przez sam środek ognia, a nie wokół niego. Jeśli nie ma już nic, co mogłoby zapalić się w Tobie, wtedy ogień nie będzie już Cię palił.

Namaste ❤