Rytuały

Rytuał (łac. ritualis od ritus ‚obrządek; zwyczaj’) – zespół specyficznych dla danej kultury symbolicznych sekwencji sformalizowanych czynów i wypowiedzi, wykonywanych w celu osiągnięcia pożądanego skutku, który jednakże może być znacznie oderwany od pozornie oczywistego celu funkcjonalnego.

Wikipedia

Postanowiłam napisać tutaj o tym, czym jest szamanizm, bo choć nie wszystkie rytuały są „szamańskie”, lub przeprowadzane stosowanymi przez Szamanów technikami, to właśnie z tego nurtu się one pierwotnie wywodzą.

Szamanizm jest jedną z najstarszych uniwersalnych praktyk duchowych, które możemy znaleźć na całym świecie- w Azji, Afyce, Australii, Europie, Południowej i Centralnej Ameryce- z odmiennymi metodami, rytuałami, wierzeniami itd.
To, w jaki sposób praktyki te są stosowane, zależy w największym stopniu od tego, z kim rozmawiasz, ponieważ każda osoba zdaje się mieć odmienną opinię w tym temacie.

Kiedy przyjrzysz się archeologicznym dowodom, zauważysz, że już na starożytnych malunkach w jaskiniach, czy na hieroglifach i artefaktach wiedza ta była przekazywana dalej. Każdy więc z nas ma poniekąd szamanizm wpisany w swoje DNA- poprzez swoich dawnych przodków zapisany we krwi. Nikt nie jest nowicjuszem w tej praktyce, gdyż pomijając nawet fakt poprzednich wcieleń, już jako dzieci praktykowałeś szamanizm.
Jednak z powodu tego, że żyjemy w takim a nie innym społeczeństwie, zostało to przez Ciebie zapomniane.

Szamanizm jest więc doświadczeniem i wiedzą zaczerpniętą od naszych przodków, którzy używali uzdrawiającej mocy Natury, żywiołów Ziemi, Wody, Powietrza, Ognia, mocy roślin, zwierząt, kamieni i minerałów, by pomóc istotom w ich najbardziej efektywnym i najwyższym rozwoju, czy byciu podczas całej drogi przez doświadczenia życia.
Praktyka ta uczy nas, że wszystko co istnieje jest ze sobą połączone, a to co żyje posiada swojego ducha i znajduje
się we wspaniałej Sieci Życia.

Szamanizm jest wiedzą praktyczną o tym, że wszelkie choroby i niepożądane stany emocjonalne i inne pochodzą od dysharmonii pomiędzy Ludźmi, Naturą i Wszechświatem.

Szaman pracuje na każdym poziomie bytu: fizycznym, emocjonalnym. mentalnym i duchowym. Wierzy, że wszystkie te poziomy są połączone i ze sobą współpracują. By dysharmonię przemienić w harmonię, szaman używa różnych rytuałów duchowych, które pomagają mu osiągnąć zmieniony stan świadomości, tak by był w mocy oddziaływać na świat Duchowy. Szamani są uzdrowicielami lub ludźmi, którzy potrafią widzieć w ciemności, którzy są mistykami, lekarzami, doradcami i nauczycielami.

Zazwyczaj szaman nie nazywa siebie szamanem. Najczęściej wynika to z tego, że jest zranionym wojownikiem, który przeszedł ciężki czas i nauczył się uzdrawiać siebie i pomagać innym. Dlatego ludzie nazywają go szamanem. W niektórych kulturach, by stać się szamanem potrzebne są specjalne inicjacje. Jednak tak naprawdę każdy może nauczyć się tych cudownych praktyk, czy rytuałów i nie musi być nazwany szamanem, be efektywnie z nich korzystać.


Moc transformacji i kreowania zmiany, czy uzdrowienia polega na zmianie swojej wibracji, a poprzez to poszerzenie świadomości ponad to, co dostrzegalne w materialnym świecie który Cię otacza. Jesteś tutaj, jak my wszyscy, połączony rytmem bicia swojego Serca z Matką Ziemią. Serce to jest centrum Twojego Bytu- z głębokim wewnętrzym pokojem w Tobie. W jedności ze wszystkim, co znajduje się w Sieci Życia.
By dostroić się do świętej duchowej energii, która leczy, transformuje i zmienia Cię głęboko, nie tylko na osobistym, ale też kolektywnym poziomie, wystarczy otworzyć swoje Serce. Odpuścić wszystko to, co zdaje się że już wiesz i to, co myślisz, że potrzebujesz, ale także uwolnić myśl, że mało jeszcze wiesz. 😉

Dostrojenie to wymaga zanurzenia się w duchowej mądrości i wiedzy z punktu w którym czujesz, że nic nie ma początku, ani końca, korzystając z mocy energii bezwarunkowej Miłości. A to właśnie przejawia się w Twoim życiu coraz silniej, między innymi przez praktykowanie szamanizmu. Jedną z największych nauk jest mądrość o tym, że nie chodzi o to by uciekać od tego co się wydarza, a właśnie pozostać obecnym w tym doświadczeniu. A szamanizm jest wspaniałym narzędziem, które pomaga przejść przez to, z czym aktualnie zmagasz się w życiu. Pomaga też pełniej korzystać z tego, co wzniosłe, przyjemne, radosne.

Każdy z nas urodził się z odpowiednim zestawem narzędzi, które służą wsparciu w doświadczeniach życiowych. Wszyscy mamy te dary, jednak w większości z nich nie korzystamy. Często nie wiemy nawet, że są obecne i dostępne. Szamanizm pomaga Ci przypomnieć sobie co to za narzędzia, czy dary i doświadczyć spełnienia jako Duch w podróży cielesnej, którym jesteś. Pomaga też zintegrować mądrość, która płynie z głębokiego czucia i zaufania, że wszystko czego doświadczasz w swoim życiu dzieje się dla Ciebie- dla Twojego wzrostu i ewolucji Twojej świadomości, a także, że wszystko co manifestuje się na zewnątrz jest Tobą.

Jest to szansa na otworzenie się i odrzucenie wszystkich tych nieautentycznych warstw i pozwolenie sobie na wgłębienie się w swoje wnętrze- we wnętrze Twojego Ducha i rozbłyśnięcia swojego Światła w pełni.

SZANANIZM JEST ŚCIEŻKĄ BEZPOŚREDNIEGO OBJAWIENIA.
Dlatego to, jakich transformacji doświadczysz i jak się objawi całe Twoje doświadczenie w tej kwestii jest bardzo indywiudualne. Nie należy się z nikim porównywać, ani do niczego dążyć. Nie powinno się też prosić innych o interpretację tego, czego doświadczasz, gdyż jest to Twoje własne doświadczenie i realizacja. Tylko dla Ciebie ma to taki sens, jaki mieć powinno. I nawet jeżeli klarowność doświadczenia nie jest dla Ciebie jasna od razu, to z pewnością taka się stanie w najbliższym czasie.

Szamanizm jest żywy i nieustannie ewoluuje.

Za każdym razem gdy stosujesz praktyki szamańskie, uzdrawiasz nie tylko siebie, ale też swoich bliskich, przyjaciół, Matkę Ziemię i wszystkie istnienia z Sieci Życia.

Szanamizm podnosi mglistą zasłonę, odkrywa inne światy i wymiary. Widzi Sercem, nie fizycznymi oczami. Korzysta ze wszystkich dostępnych zmysłów, nawet takich o jakich istnieniu nie masz być może pojęcia. Otwiera Serce w niewyobrażalny sposób i łączy z pulsem Gai. Idzie za tym zupełnie inna, piękna energia, która pochodzi z miejsca w którym mieszka Miłość.

Namaste ❤