Szamańskie Podróże

Szamańskie podróże to wyprawy do niewidzialnych wymiarów, by połączyć się z pomocniczymi Duchami, w celu uzdrowienia, prowadzenia, czy realizacji. Tak naprawdę jest to połączenie się ze sobą samym na głębokim poziomie.

Podróż taka jest rdzenną praktyką szamańską, stosowaną w wielu kulturach na całej Planecie.

Szamani podróżują do ukrytych Wszechświatów (które w rzeczywistości nie są wcale takie bardzo ukryte 😉 ) i udają się do róznych sfer transcendentalnych by pracować z Energiami, które są tam obecne i chętnie służą swoją pomocą i wskazówkami.
Nawiązują więc kontakt z Przewodnikami Duchowymi, Duchami Natury, Zwierzętami Mocy i Duchowymi, Aniołami, Przodkami, Starszyzną, Szamanami którzy już odeszli z tego planu egzystencji.

Wszystko odbywa się w celu dowiedzenia się wiecej o sobie samym, znalezienia odpowiedzi na pytania, uzdrowienia i harmonii na wszystkich poziomach istnienia i wzrostu oraz ewolucji świadomości.
Szamani, by udać się w taką podróż używają bębnów, grzechotek, mis, didgeridoo, dzwonków i innych podobnych instrumentów, czy też śpiewają w celu łatwiejszego dostrojenia się do częstotliwości innych światów.
Często szamani przyjmują różne zioła, czy inne substancje pochodzenia naturalnego, w celu uzyskania zmienionego stanu świadomości i połączenia z Duchem odpowiedniej rośliny czy zwierzęcia, jednak nie jest to niezbędne.

Już samo słuchanie dźwięków, np. bębna ma niezwykle pozytywne efekty, ponieważ zmienia Twoje fale mózgowe, podobnie jak dudnienia różnicowe. Bębnienie wprowadza Cię w stan relaksu, odrywa od myśli, dostraja do wyższych częstotliwości wibracyjnych, poszerza świadomość i dlatego uzdrownienie jest możliwe w dużo bardziej efektywny sposób, a odpowiedzi na pytania i drażniące kwestie dostępne są z łatwością. Nawet jeśli na codzień nie praktykujesz szamańskich rytuałów, rytm bębna będzie miał na Ciebie korzystny wpływ.
Dźwięki bębna pomagają Ci również zsynchronizować obie półkule mózgowe i otworzyć się na rzeczywistości alternatywne.

Słuchając bębna, przenosisz się w stan pewnego rodzaju transu.
Trans jest niczym więcej niż stanem świadomości, który możesz osiągnąć poprzez muzykę, taniec, oddech, medytację czy hipnozę. W ciągu dnia wielokrotnie przenosisz się w stan transu nieświadomie. W transie, z zamkniętymi oczami, jesteś w stanie zobaczyć inne światy czy wymiary.

Istnieją trzy światy, które możesz odwiedzić podczas podróży szamańskiej. Świat dolny, świat środkowy i świat górny.

Zaczynasz swoją podróż w świecie środkowym, który jest odpowiednikiem Twojego świata w którym żyjesz. Jest więc nietypową, wewnętrzną reprezentacją świata doswiadczanego w tu i teraz.
W tym świecie możesz poradzić sobie z wszelkimi obecnymi problemami. Jest to miejsce widziane Twoim wewnętrznym wzrokiem. Miejsce, które jest dla Ciebie wygodne, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Może być to plaża, jezioro, góry, las- gdziekolwiek tylko chcesz, w naturze. Spotykasz tutaj Zwierzęta i Przewodników. Możesz rozmawiać z Naturą- z Roślinami, Roślinami Mocy, Drzewami, Żywiołami, Skałami
i wszystkim tym, co żyje. Możesz też doświadczyć spotkania z tym, co na pierwszy rzut oka wydaje się ukryte- Wróżkami, Elfami, czy Leśnymi Aniołami. Jakkolwiek nieprawdopodobnie brzmi to dla Ciebie w tym momenie, istoty te są dobrze znane w szamaniźmie na całym świecie. Opiekują się nie tylko Tobą i całą ludzkością, ale głównie Matką Ziemią. Posiadają też wiele ważnych i potrzebnych informacji, czy wskazówek.

Kolejnym światem jest świat dolny. Kiedy podczas swojej podróży udajesz się głębiej, przenosisz się właśnie tam. Tu możesz spotkać Duchowe Zwierzęta, Anioły, Przewodników i Przodków. Możesz odnaleźć swoje Zwierzę Mocy, czy fragment duszy, który został utracony. Tutaj też zdobywasz niezwykłą wiedzę. Jest to świat poza czasem i przestrzenią. Można to porównać, do przeniesienia się wprost do swojej podświadomości. W świecie tym istnieje wiele poziomów, które prowadzą coraz niżej- co znamionuje zagłębianie się w siebie coraz bardziej.

Świat górny, odpowiednik Twojej nadświadomości jest światem eterycznym. Tutaj również możesz zdobyć wiedzę i mądrość, oraz wiele wzniosłych, ukierunkowujących i odkrywczych informacji. W górym świecie spotykasz się głównie z Przewodnikami Duchowymi, Ascendowanymi Mistrzami, Nauczycielami i Aniołami. Mogą Oni pomóc Ci w zamanifestowaniu Twoich idei w rzeczywistości. Tutaj otrzymasz głęboką, duchową pomoc i prowadzenie. Ten świat również znajduje się poza czasem i przestrzenią.

Wszystkie światy są równomiernie ważne i potrzebne. Jeden nie mógłby istnieć bez drugiego. Każdy z nich jest tak samo święty i żaden nie jest bardziej „wybrany”.
Możesz podróżować do wszystkich trzech światów podczas jednej podróży.

Kiedy podróżujesz, otwierasz zasłonę pomiędzy niewidzialnym
i widzialnym
i dosięgasz energii i informacji, które pomagają Ci odzyskać i przebudzić moc pochodzącą z miejsca jedności/ całości.
Uzyskujesz w ten sposób prowadzenie, połączenie ze wszystkim co żywe. Odnawiasz połączenie z Boskimi Cyklami i rytmem Matki Gai.
Podzas szamańskich podróży możesz również znaleźć Symbole Powodzenia. Nie jest to proste, jednak kiedy się uda, jest to niezwykle korzystne. Takie symbole są swoistego rodzaju talizmanami, które zwierają w sobie moc konretnych intencji. Przynoszą one powodzenie w różnych obszarach, od miłości, życia rodzinnego, po dobre samopoczucie, czy karierę, lub zwyczajnie obfitość i szczęście. Symbole te są kluczami, które odblokowują Twój wewnętrzny potencjał. Te symbole porozumiewają się w ich własnym języku. Mają zdolność przeniknięcia do najgłębszych warstw Twojego Bytu. Noszą w sobie idee, wierzenia, mogą pomóc przeprogramować Twoje nieświadome przekonania, które często są zakopane bardzo głęboko.

Kolejna technika, która jest używana w uzdrawianiu szamańskim, to balansowanie ciała, umysłu i ducha, co pomaga z wieloma problemami i trudnościami, natury fizycznej, emocjonalnej i mentalnej, czy nawet ‚duchowej’. Metoda ta harmonizuje lewą i prawą stronę Twojego ciała, Twoje półkule mózgowe, co jest kluczowe w uruchomieniu procesu samouzdrowienia.

inny sposób na odkrywanie siebie i wzrostu duchowego jest szamański taniec. Jest to inna forma podróży szamańskich, która używa technik oddechowych i tańca, w celu osiągnięcia lekkiego, lub głębokiego transu. Podczas tego procesu, zapraszasz swojego Ducha, moc całej Kreacji do swojego ciała, właśnie poprzez taniec i jest to osiągane z pomocą specjalnej techniki oddechowej, która uwalnia umysł podczas gdy ciało jest zajęte tańcem. Wówczas Dusza może podróżować do innych światów, gdzie spotyka Przodków, Duchowe Zwierzęta, czy Przewodników. Podczas tego procesu również następuje uzdrowienie, a także wysniesione są nauki i realizacje.

Tylko Miłość nas uzdrawia, a intuicyjna wiedza i mądrość pochodzi właśnie z tego miejsca. Miejsca w Twoim otwartym Sercu.Inne obszary, które obejmują podróże szamańskie to:

Zapraszam na sesję Podróży Szamańskiej: KLIK
(Paula)

Namaste ❤