Szamańskie prowadzenie

Szamańskie Podróże

Szamańskie podróże to wyprawy do niewidzialnych wymiarów, by połączyć się z pomocniczymi Duchami, w celu uzdrowienia, prowadzenia, czy realizacji. Tak naprawdę jest to połączenie się ze sobą samym na głębokim poziomie.

Podróż taka jest rdzenną praktyką szamańską, stosowaną w wielu kulturach na całej Planecie.
Szamani podróżują do ukrytych Wszechświatów (które w rzeczywistości nie są wcale takie bardzo ukryte) i udają się do róznych sfer transcendentalnych by pracować z Energiami, które są tam obecne i chętnie służą swoją pomocą i wskazówkami.
Nawiązują więc kontakt z Przewodnikami Duchowymi, Duchami Natury, Zwierzętami Mocy i Duchowymi, Aniołami, Przodkami, Starszyzną, Szamanami którzy już odeszli z tego planu egzystencji.
Wszystko odbywa się w celu dowiedzenia się wiecej o sobie samym, znalezienia odpowiedzi na pytania, uzdrowienia i harmonii na wszystkich poziomach istnienia i wzrostu oraz ewolucji świadomości.
Szamani, by udać się w taką podróż używają bębnów, grzechotek, mis, didgeridoo, dzwonków i innych podobnych instrumentów, czy też śpiewają w celu łatwiejszego dostrojenia się do częstotliwości innych światów.
Często szamani przyjmują różne zioła, czy inne substancje pochodzenia naturalnego, w celu uzyskania zmienionego stanu świadomości i połączenia z Duchem odpowiedniej rośliny czy zwierzęcia, jednak nie jest to niezbędne.
Już samo słuchanie dźwięków, np. bębna ma niezwykle pozytywne efekty, ponieważ zmienia Twoje fale mózgowe, podobnie jak dudnienia różnicowe. Bębnienie wprowadza Cię w stan relaksu, odrywa od myśli, dostraja do wyższych częstotliwości wibracyjnych, poszerza świadomość i dlatego uzdrownienie jest możliwe w dużo bardziej efektywny sposób, a odpowiedzi na pytania i drażniące kwestie dostępne są z łatwością. Nawet jeśli na codzień nie praktykujesz szamańskich rytuałów, rytm bębna będzie miał na Ciebie korzystny wpływ.
Dźwięki bębna pomagają Ci również zsynchronizować obie półkule mózgowe i otworzyć się na rzeczywistości alternatywne.
Słuchając bębna, przenosisz się w stan pewnego rodzaju transu.
Trans jest niczym więcej niż stanem świadomości, który możesz osiągnąć poprzez muzykę, taniec, oddech, medytację czy hipnozę. W ciągu dnia wielokrotnie przenosisz się w stan transu nieświadomie. W transie, z zamkniętymi oczami, jesteś w stanie zobaczyć inne światy czy wymiary.

Istnieją trzy światy, które możesz odwiedzić podczas podróży szamańskiej. Świat dolny, świat środkowy i świat górny.
Zaczynasz swoją podróż w świecie środkowym, który jest odpowiednikiem Twojego świata w którym żyjesz. Jest więc nietypową, wewnętrzną reprezentacją świata doswiadczanego w tu i teraz. W tym świecie możesz poradzić sobie z wszelkimi obecnymi problemami. Jest to miejsce widziane Twoim wewnętrznym wzrokiem. Miejsce, które jest dla Ciebie wygodne, w którym czujesz się dobrze i bezpiecznie. Może być to plaża, jezioro, góry, las- gdziekolwiek tylko chcesz, w naturze. Spotykasz tutaj Zwierzęta i Przewodników. Możesz rozmawiać z Naturą- z Roślinami, Roślinami Mocy, Drzewami, Żywiołami, Skałami i wszystkim tym, co żyje. Możesz też doświadczyć spotkania z tym, co na pierwszy rzut oka wydaje się ukryte- Wróżkami, Elfami, czy Leśnymi Aniołami. Jakkolwiek nieprawdopodobnie brzmi to dla Ciebie w tym momenie, istoty te są dobrze znane w szamaniźmie na całym świecie. Opiekują się nie tylko Tobą i całą ludzkością, ale głównie Matką Ziemią. Posiadają też wiele ważnych i potrzebnych informacji, czy wskazówek.
Kolejnym światem jest świat dolny. Kiedy podczas swojej podróży udajesz się głębiej, przenosisz się właśnie tam. Tu możesz spotkać Duchowe Zwierzęta, Anioły, Przewodników i Przodków. Możesz odnaleźć swoje Zwierzę Mocy, czy fragment duszy, który został utracony. Tutaj też zdobywasz niezwykłą wiedzę. Jest to świat poza czasem i przestrzenią. Można to porównać, do przeniesienia się wprost do swojej podświadomości. W świecie tym istnieje wiele poziomów, które prowadzą coraz niżej- co znamionuje zagłębianie się w siebie coraz bardziej.
Świat górny, odpowiednik Twojej nadświadomości jest światem eterycznym. Tutaj również możesz zdobyć wiedzę i mądrość, oraz wiele wzniosłych, ukierunkowujących i odkrywczych informacji. W górym świecie spotykasz się głównie z Przewodnikami Duchowymi, Ascendowanymi Mistrzami, Nauczycielami i Aniołami. Znajduje się tu także Przestrzeń Akaszy. Mogą Oni pomóc Ci w zamanifestowaniu Twoich idei w rzeczywistości. Tutaj otrzymasz głęboką, duchową pomoc i prowadzenie. Ten świat również znajduje się poza czasem i przestrzenią.


Wszystkie światy są równomiernie ważne i potrzebne. Jeden nie mógłby istnieć bez drugiego. Każdy z nich jest tak samo święty i żaden nie jest bardziej „wybrany”.
Możesz podróżować do wszystkich trzech światów podczas jednej podróży.

Kiedy podróżujesz, otwierasz zasłonę pomiędzy niewidzialnym i widzialnym i dosięgasz energii i informacji, które pomagają Ci odzyskać i przebudzić moc pochodzącą z miejsca jedności/ całości. Uzyskujesz w ten sposób prowadzenie, połączenie ze wszystkim co żywe. Odnawiasz połączenie z Boskimi Cyklami i rytmem Matki Gai.
Podzas szamańskich podróży możesz również znaleźć Symbole Powodzenia. Nie jest to proste, jednak kiedy się uda, jest to niezwykle korzystne. Takie symbole są swoistego rodzaju talizmanami, które zwierają w sobie moc konretnych intencji. Przynoszą one powodzenie w różnych obszarach, od miłości, życia rodzinnego, po dobre samopoczucie, czy karierę, lub zwyczajnie obfitość i szczęście. Symbole te są kluczami, które odblokowują Twój wewnętrzny potencjał. Te symbole porozumiewają się w ich własnym języku. Mają zdolność przeniknięcia do najgłębszych warstw Twojego Bytu. Noszą w sobie idee, wierzenia, mogą pomóc przeprogramować Twoje nieświadome przekonania, które często są zakopane bardzo głęboko.

Tylko Miłość nas uzdrawia, a intuicyjna wiedza i mądrość pochodzi właśnie z tego miejsca. Miejsca w Twoim otwartym Sercu.

Podczas podróży szamańskich możesz spotkać rówież swoje Zwierze Mocy i Zwierzęta Przewodników.

Zwierzę Mocy jest częścią Ciebie. Jest odbiciem Twojego najgłębszego Ja. Reprezentuje Twoje wartości, które są ukryte, głównie poprzez szok czy traumę, które zostały doznane w tym czy innym życiu- w dzieciństwie, lub też w życiu późniejszym. Są to też nieuświadomione cząstki Ciebie, które z róznych względów pozostają takimi.

Jeśli brakuje Ci zrównoważenia/ balansu, czy np. pewności siebie, otwartości, lub przebojowości itp. warto jest zwrócić się do swojego Zwierzęcia Mocy w tej kwestii, ewentualnie znaleźć tymczasowe „zastępstwo”.
W tym celu należy udać się do Dolnego Świata i poznać swoje Zwierzę Mocy. Jest to ogromnie ważny elementu w procesie uzdrownienia i wzrostu, czy nauki. Nie musisz być szamanem, by odnaleźć swoje Zwierzę Mocy. Ważne jest natomiast, by się otworzyć szczególnie na otrzymywanie wiadomości, uzdrowienia i prowadzenia. Są one wsparciem na przestrzeni emocjonalnej, mentalnej i duchowej, są po to by pomóc Ci przezwyciężyć wszelkie lęki i wzmocnić Cię.
Każde zwierzę mocy które posiadasz, wzmacnia Twoją moc i siłę i prowadzi Cię do głębokiej mądrości.

Jeśli uda Ci się znaleźć Twoje Zwierzę Mocy, ważne jest, by nauczyć się w jaki sposób przyjmować dary które Ci przynosi. Kiedy więc udajesz się w szamańską podróż i znajdujesz swoje Zwierzę Mocy, przynosisz do swojego życia więcej osobistej siły i życiowej energii, lub inne wartości. Zwierzę Mocy może się zmienić kilka razy w ciągu Twojego życia. To zależy od tego, czego akurat potrzebujesz, czego doświadczasz i z czym się zmagasz, lub też co akurat sobie uświadamiasz.

Zwierzę Mocy pomaga Ci powrócić do swojej mocy i uświadomić głęboko drzemiącą mądrość. Zwierzęcy Przewodnik natomiast, jest to forma Przewodnika, czy pomocnika, który może przynieść jakąś ważną wiadomość, czy wskazówkę. Może też poprowadzić Cię we właściwym kierunku, czy pokazać Ci coś, co pragniesz znaleźć czy odkryć.


Wszystkie zwierzęta mocy są sobie równe, nie ma lepszych czy gorszych, mniejszych lub większych. 

Podczas Podróży Szamańskich warto jest też znaleźć zagubione ‚fragmenty Duszy’.

Odzyskiwanie Fragmentów Duszy jest to jedna z szamańskich metod odnalezienia i zintegrowania w sobie cząstki Duszy, która została zagubiona w wyniku szoku, lub traumy. Można również powiedzieć, że ta cząstka przestała być uświadomiona, lub też, że została zablokowana. Wszystko zależy od tego, jak postrzegasz ten proces i swoją duchowość.
W wielu kulturach na całym świecie istnieje wierzenie, że wszelkie choroby, czy cierpienia wynikają właśnie z tego, że ważne fragmenty Duszy zostają „zagubione”. Nazywa się to utratą cząstki Duszy. Uważa się, że dzieje się to w wyniku szoku, czy traumy- przede wszystkim w okresie dzieciństwa. Utrata czątki duszy oznacza, że została utracona część siebie, poniekąd można powiedzieć, że została zagubiona część swojej świadomości.
Można w wyniku tego doświadczać braków w różnych obszarach, np. jeśli chodzi o siłę życiową, radość, czy miłość. By to bardziej zobrazować, możesz pomyśleć o jakimś bardzo bolesnym doświadczeniu i zastanowić się, czy jakaś część Ciebie nie odeszła (czy została zablokowana, nieuświadomiona, zepchnięta) w wyniku tej sytuacji.

Jest to mechanizm przertwania. W takiej sytuacji mówisz do siebie „to zdecydowanie za dużo, nie chcę tego doświadczać, uciekam”. I to jest ta część Duszy, która opuszcza ciało- nie na chwilkę, a na bardzo długi czas- dopóki sobie o nim nie przypomnisz i nie zdecydujesz się go przyjąć ponownie. Z czasem przyzwyczajamy się, zapominamy o tym co odeszło i korzystamy z do tego co mamy dostępne na ten moment (w sobie). Fragment Duszy sam z siebie powrócić nie chce, gdyż można powiedzieć, że ukrywa się , by nie doświadczyć czegoś podobnego ponownie.
Jeśli więc czujesz brak, uczucie że nie wszystko jest kompletne, że czegoś brakuje, czy może nie czujesz się do końca sobą- wtedy jest to dobry moment na to, by znaleźć i zintegrować zagubione cząstki Duszy.

Według dawnych wierzeń utrata fragmentów Duszy jest czymś w rodzaju duchowej choroby, a rezultatem staje się emocjonalne i fizyczne cierpienie. Może się również zdarzyć tak, że nie jesteś świadomy tego, że utraciłeś jakiś fragment Duszy, szczególnie jeśli miało to miejsce we wczesnym dzieciństwie, gdyż najzwyczajniej w świecie tego nie pamiętasz, lub wypierasz. Jednak jeśli bardzo czujesz, że czegoś w Twoim życiu brakuje i że ciężko jest Ci doświadczać piękna chwili tu i teraz w pełni, czy radości dziecka, wtedy bardzo prawdopodobme jest, że posiadasz zagubione fragmenty Duszy.

Dusza jest Twoją cząstką Ducha/ całości. Jest idealna sama w sobie. Istnieje w Twoim ciele i daleko poza nim. Mimo swej idalności, czasami brutalne/ agresywne/ trudne doświadczenia powodują, że jej fragmenty się oddalają. Może się również zdarzyć tak, że zostają one uprowadzone. Zwykle ma to miejsce wtedy, gdy ‚właściciel Duszy’ na to przyzwoli w jakiejś formie, np. kiedy ktoś bliski odchodzi z tego świata, a Ty w wielkiej tęknocie i smutku oddajesz mu dobrowolnie fragment Duszy, by wziął go ze sobą.

Szamani wielu kultur wierzą, że utrata fragmentu duszy jest normalnym procesem przetrwania w świecie takim jak nasza Ziemia, gdzie występują wszelkie formy nadużyć fizycznych, emocjonalnych i mentalnych.

Przykłady sytuacji, w których możliwe jest utracenie cząstki Duszy:

  • jajakolwiek forma nadużycia
  • w obliczu odejścia kogoś bliskiego z tego świata
  • podczas operacji czy wypadku (np. samochodowego)
  • podczas wojny
  • w traumatycznym związku (partnerskim czy każdym innym)
  • przy niezdrowej zależności (od kogoś/ czegoś) lub uzależnieniu
  • jeśli nigdy nie czułeś miłości od rodziców

Po zakończonych sesjach odzyskiwania fragmentów Duszy ludzie czują się pełni i kompletni, często po raz pierwszy w swoim życiu. Odczuwają pełnię energii, z łatwością i radością doświadczają również chwili tu i teraz.

Dokąd udają się zagubione cząstki Duszy?
Szamani wierzą, że zagubione cząstki Duszy żyją w innych rzeczywistościach lub nawet wymiarach. Często są więźniami w jakichś nieprzyjemnych miejscach, a czasami są to miejsce przyjemne. Poprzez Podóż Szamańską możemy dotrzeć do tych miejsc, odnaleźć zagubione fragmenty i przyprowadzić je do domu.

Czy można przeprowadzić samodzielnie Odyskiwanie Fragmentów Duszy?
Jak najbardziej, z pewnością warto spróbować.
Warto w tym miejscu wspomnieć, że pierwsze 4 sesje powinny miec różne cele i intencje. Pierwsze trzy powinny dotyczyć odzyskiwanie cząstek, które zostały zagubione w wyniku fizycznej, emocjonalnej lub mentalnej traumy, nastomiast czwarta sesja powinna być wykonana bez specjalnego celu, chodzi o to by odpuścić i pozwolić się prowadzić.

Zapraszam.

Aiyana.