Moje wpisy

Miłość do siebie, dlaczego jest tak ważna dla empaty?

Zgadzasz się z tym ,że Świat potrzebuje więcej empatii i wrażliwych dusz?

Na tym świecie ,gdzie wszystko jest chaotyczne i pełne samolubnych i egocentrycznych ludzi. Empatycy są w rzeczywistości jedną z niewielu dobrych rzeczy ,które świat ma do zaoferowania . Empaci są uzdrowicielami ,przynoszą pozytywność do świata ,przynoszą prawdę ,oraz głębokie uczucia tj.współodczuwanie ,wybaczenie ,miłość wszędzie gdzie się pojawią ,ich życzeniem jest rozsiewanie bycia miłym uprzejmym ,wyrozumiałym oraz danie wszystkiego co najlepsze z siebie dla społeczeństwa grupy ,która ich szanuje .

Dlatego zawsze jest nadzieja dla wszystkiego co negatywne tak długo jak balans istnieje . Bycie empatą nie jest zawsze łatwe .Nie tylko musisz radzić sobie ze swoimi osobistymi problemami ,ale także w jakiejś części musisz wziąść na siebie ciężar świata,oraz radzić sobie z ludzmi ,którzy są przeciw Tobie.

Tak pojawią się i tacy ,którym nie spodobają się twoje akcje ,to co robisz ,oraz tacy ,którzy chcieliby cię tylko wykorzystać .Będą rzucać Ci kłody pod nogi z nadzieją ,że się poddasz ,lub ,że zrobisz coś dla ich korzyści . Wiedz ,że Empata prawie zawsze jest gotowy poświęcić się dla innych ,dużo ludzi może próbować wykorzystać twoją uprzejmość .

Dlatego właśnie Miłość do siebie jest bardzo ważna dla empaty ,ponieważ bez niej najprawdopodobniej będzie poświęcał siebie dla czegoś lub kogoś co nie jest warte twoich starań .

Jest także kilka innych powodów dla których powinieneś (aś) ćwiczyć ,uczyć się miłości do siebie. Dlatego ,że może to stać się Twoją siłą do pokonana wszystkiego. To zaczyna się od Ciebie. Empaci są ludzmi z wysoką wrażliwością ,współczuciem i miłością -o wiele większą niż normalne istoty .To dlatego ,ze mają wyższą świadomość ,i ich postrzeganie rzeczywistości i świata przekracza standardowe granice.

Jako istota z wyższą świadomością naturalne jest ,że są przepełnieni współczuciem oraz miłością dla innych . Ale jak możesz kochać innych ,jeśli nie umiesz kochać siebie ?.

To jest podstawowe stwierdzenie dla Empaty .Aby móc kochać innych ,muszą zacząć od siebie samych.

Jeśli sami nie rozumieją czym jest Miłość do siebie ,jak będą mogli zainspirować Innych ?.Jak będą mogli zmienić świat ?. Wszystko zaczyna się w tobie .Więc musisz zaakceptować Kim naprawdę jesteś . Musisz być w stanie pokochać siebie ,nie ważne co .Kiedy dotrzesz do tego zrozumienia ,wtedy możesz ofiarować innym współczucie i miłość jaką masz w sobie . Lepsza wiara w siebie Kiedy chcesz pomagać innym i dzielić się pozytywnością ,powinieneś wierzyć w siebie .

Poprzez miłość do siebie twoja wiara w siebie może wzrastać ,możesz ją dzielić z innymi .Jak chcesz pomagać innym i mieć pozytywny wpływ na ludzi ,powinieneś wierzyć w siebie ,tak samo jak musisz zacząć kochać samego siebie zanim będziesz dzielił się tą miłością z innymi.

Kiedy masz pozytywną wiarę w siebie samego ,jesteś pewny ,że możesz dokonać ,osiągnąć większych rzeczy. Nic nie może Cię zatrzymać -nawet Świat .Wiesz ,że zawsze możesz liczyć na siebie .A wtedy inne rzeczy nie mają już znaczenia. Np.Kiedy ludzie nie wierzą w ciebie i próbują zasiać w tobie toksyczne myśli tj.Ty tego nie umiesz robić lub nie dasz rady tego zrobić sam ,potrafisz to od siebie odkleić, oczepać się z tego .Ty wiesz ,ze potrafisz to zrobić nawet jeśli musisz zrobić to sam .

Tak właśnie tak ambitny jesteś kiedy chodzi o innych a nawet Świat.Ty wierzysz w siebie i nic innego nie ma znaczenia. Jesteś pewny siebie Ludzie którzy kochają siebie w pozytywny sposób (nie w sposób narcystyczny), mają tą pozytywna jakość na temat pewności siebie i jest to widoczne dla innych.

Inni widzą Ciebie jako osobę wesołą i pewną siebie ,której nic nie zatrzyma .Nie łatwo cię zatrzymać lub złamać .Nie ważne jak ciężko jest lub jak wiele kamieni leci w twoją stronę ,ty nie przestajesz iść do przodu .Wiesz ,że masz życiowe cele i z determinacją dążysz do ich realizacji. Twoja energia jest zarazliwa Jesteś wypełniony pozytywnymi rzeczami i są one widoczne .Ludzie widzą jak pozytywny jesteś jak dobrze jest z Tobą przebywać .Twoja energia oddziałuje na innych , czują twoją energię . Inni podążają za Tobą biorą przykład z Ciebie .Dlatego miłość do siebie jest ważna ponieważ możesz aktywować pozytywną energię ,która dosięga ma wpływ na innych .

Prawdziwej akceptacji Siebie nie da się udać . Znasz dobrze granice Jako Empata wiesz ,że emocje mogą być przytłaczające ,w szczególności te negatywne . Odrzucenie i nienawiść są najbardziej toksycznymi elementami ,które mogą wywierać głęboki emocjonalny wpływ .Możesz być łatwo pod wpływem takich uczuć ,w szczególności dlatego ,że jesteś niesamowicie wrażliwy na energię i uczucia innych . Jednakże ,poprzez miłość do siebie ,możesz nauczyć się stawiać granice .Mając dzięki temu większą lepszą kontrolę nad wszystkim .

Poprzez miłość do siebie ,wiesz ,że niektórzy ludzie są warci zatrzymania ,dalszego udziału w twoim życiu, a niektórzy nie. I mimo ,że czujesz głęboko przeszywający smutek ,ze może nie będziesz w stanie pomóc zainspirować wszystkich ,wiesz jak stawiać granice. Słowa innych ludzi dłużej nie mają na ciebie wpływu .Niewiara innych ludzi dłużej nie mają na ciebie wpływu .Nie masz żadnego problemu z nimi ponieważ ufasz sobie słuchasz siebie i potrafisz stawiać granice.

Lepsze związki z innymi Czy są to związki romantyczne ,profesjonalne ,rodzinne czy przyjacielskie .Prawdziwy uczucie miłości do siebie może mieć duży wpływ na wszystkie związki. Ponieważ kiedy kochasz i znasz wartość samego siebie ,możesz tym samym dzielić się z innymi .Możesz rozsiewać miłość i mieć nadzieję ,że inni też zaczną kochać siebie .Wiesz kiedy przestać dawać swoją miłość oraz odejść od osób toksycznych. Bo kiedy ty kochasz siebie chcesz otaczać się osobami ,które mają takie same wartości a ich energia jest zapraszająca dzięki czemu przyciąga do siebie podobną energię .Więc jeśli chcesz mieć zdrowsze ,lepsze bardziej satysfakcjonujące związki .Powinieneś zacząć od kochania i akceptowania samego siebie .

Na zakończenie czy jesteś osobą Empatyczną czy nie ,miłość do siebie jest podstawą . Ty znasz swoją wartość .Ty wiesz ,że jesteś jedyny w swoim rodzaju i niepowtarzalny . Więc zacznij od Siebie a wszystko popłynie .

Z Miłością Agata.

Jesteś Przekaźnikiem oraz odbiorcą wibracji !!!

Jesteś gotów, by zrozumieć zasadniczą część doświadczeń twego fizycznego życia .Obszar w którym tworzysz sprawujesz kontrolę i przeżywasz radość .

Znasz siebie jako fizyczną Istotę. Jesteś jednak bardziej istotą Wibrującą.
Ludzie postrzegają Cię za pomocą zmysłu wzroku i słuchu, jednak twoja prawdziwa postać przekracza percepcję zmysłową.
Jesteś Przekaźnikiem wibracji i wysyłasz sygnały w każdym momencie swojego życia .

Kiedy przebywasz w ciele fizycznym i zachowujesz przytomność, świadomość- ciągle wysyłasz sygnały, które są stale odbierane i odczytywane. Następuje na nie odpowiedź.
Obecne i przyszłe warunki twojego życia zmieniają się, są odpowiedzią na wysyłane przez ciebie w tej chwili sygnały. Cały wszechświat jest pod twoim wpływem .

Jesteś wieczna osobowością wyrażająca się w chwili obecnej .

Twój świat i twoja obecna sytuacja znajdują się pod bezpośrednim wpływem sygnałów, które wysyłasz. Jesteś wieczna osoba jednak to co w tej chwili myślisz, powoduje skupianie się potężnej Energii. Energia jaką koncentrujesz tworzy twój świat.

Masz wbudowany w siebie system orientacyjny. Pomaga Ci on w rozumieniu mocy twoich sygnałów, jak też kierunku w którym zmierzasz.
Ten system orientacyjny pozwala ci ocenić czy twoje myśli pozostają w zgodzie z Energia Strumienia .
Twoje uczucia są przejawami twego systemu orientacji. To co odczuwasz wskazuje na twój związek ze Źródłem, jak też z twoimi intencjami .

Twoje Potężne przekonania były kiedyś delikatnymi myślami .
Każda myśl, która przejawiła się kiedyś w twoim umyśle istnieje nadal. Za każdym razem kiedy kierujesz uwagę na określoną myśl ożywiasz wibracje tej myśli w swoim wnętrzu. Kiedy wycofujesz swoją uwagę myśl staje się nieaktywna uśpiona.
Jedyna metoda, by uczynić dana myśl nieaktywną, polega na aktywizacji innej myśli. Czyli jedyny sposób na celowe wycofanie uwagi z jednej myśli ,polega na przeniesieniu jej na inną myśl. Im dłużej kierujesz uwagę na dana myśl rzecz, czy teraz o niej mówisz wibracje stają się coraz silniejsze. W jakimś momencie określoną myśl staje się dominującą. Dajesz jej coraz więcej uwagi i wchodzisz w jej wibracje .Ta myśl staje się coraz obszerniejsza częścią twojej wibracji.
W rezultacie myśl, która ulega ciągłemu zasilaniu, przekształca się w przekonanie .

IM DŁUŻEJ O CZYMŚ MYŚLISZ
TYM TA MYŚL STAJE SIĘ SILNIEJSZA

Nie jest możliwe dawanie uwagi jakiemuś zjawisku, bez wchodzenia z nim w pewnym stopniu w związek. Wynika to z Prawa Przyciągania, które zawiaduje ruchem twoich myśli.
Im dłużej rozważasz określoną myśl, tym silniejszy staje się twój związek wibracyjny z tą myślą .

A miarę jak ustanawiasz silniejszy związek z określoną myślą, zaczynasz odczuwać określone emocje. Informuja one, czy twój kontakt ze źródłem wzmacnia się czy słabnie .
W miarę jak dajesz uwagę określonemu zjawisku, twoje emocje informują, czy wchodzisz w harmonię czy dysharmonię z twoja prawdziwa natura .Jeżeli przedmiot twojej uwagi pozostaje w pozytywnym związku z wiedzą Źródła,odczuwasz harmonię myśli w formie dobrych uczuć. Jeżeli jednak przedmiot twojej uwagi nie pozostaje w pozytywnym związku z wiedzą Źródła , odczuwasz wtedy dysharmonię myśli w formie złych uczuć .

TO CZEMU DAJESZ UWAGĘ ZAPRASZASZ DO SIEBIE

Każda myśl ,której dajesz swoją uwagę , rozwija się i staje się częścią większej wibracyjnej całości . Niezależnie od tego , czy jest to myśl o tym czego chcesz , czy o tym czego nie chcesz , działanie twojej uwagi wprowadza te energię do twego doświadczenia .

Ponieważ ten wszechświat opiera się na Prawie przyciągania ,nie istnieje w niż zjawisko wyłączania .Wszystkie zjawiska mają charakter włączania .Kiedy spostrzegasz coś czego chcesz doświadczyć ,i wołasz Tak , Chcę!,włączasz to do swego doświadczenia .Kiedy natomiast widzisz coś czego nie chcesz doświadczać ,i wołasz Nie ,nie chcę ! ,również włączasz to w obszar twych doświadczeń .Nie zapraszasz tego zjawiska ,wypowiadając swoje Tak ,ani nie wukluczasz go ,wypowiadając swoje nie .W tym bowiem Wszechswiecie ,opartym o zasadę przyciągania ,nie istnieje wykluczenie .Twoje skupienie uwagi jest już zaproszeniem .
Osoby ,które kierują się przede wszystkim zmysłem obserwacji ,prosperują w pomyślnych warunkach ,natomiast cierpią w warunkach niepomyślnych ..To co obserwują ma naturę wibracji .W trakcie procesu obserwacji te osoby wprowadzają obrazy do swojej wibracyjnej pamięci .Kiedy nastąpi włączenie określonych obrazów ,Wszechświat akceptuje jd jako podstawowy punkt odniesienia i przydaje tym doświadczeniom jeszcze więcej esencji .Im lepsze obrazy widzi obserwator ,tym lepiej się czuję .Im gorsze spostrzega obrazy tym gorzej się czuje.
Natomiast osoba która jest wizjonerem prosperuje przez cały czas .

W swojej życiowej praktyce dajesz uwagę określonym przedmiotom .
Prawo Przyciagania dostarcza okoliczności ,warunków ,doświadczeń ludzi i wszelkiego rodzaju rzeczy ,które pozostają w zgodzie z twoją nawykowa ,dominującą wibracja .W twoim życiu manifestują się zjawiska ,odpowiadające myślom ,które w tobie istniały .W ten sposób rozwijasz coraz silniejsze wibracyjne nawyki i skłonności .Twoja drobna i nieistotna myśl przekształciła się w potężne przekonanie .Twoje Potężne przekonania zawsze będą wyrażać się w twoim doświadczeniu .

Fragment książki „PROŚ A BĘDZIE CI DANE” ESTHER I JERRY HICKS

Tulę ♥️♥️♥️

Agata.

Herbatka cebulowa

Ostatnimi czasy przytrafiła mi się okazja wypicia herbatki cebulowej. Pierwsza myśl jaka się pojawiła to lekkie odrzucenie na myśl że to będzie niesmaczne jak kiedyś syropiki cebulowe na stany zapalne gardła i oskrzeli. Jednak ciekawość do doświadczenia czegoś nowego wzięła górę i wypiłem.

I tu szok! Okazała się pyszną herbatką z leciutką nutką gorzkiego smaku. Bardziej przypomina zwykłą herbatkę aromatyzowaną więc cebulowa esencja jest bardzo subtelna.

Po przeczytaniu artykułu o prozdrowotnych wartościach tego cudu wybieram się za chwilkę ugotować garnuszek wywaru. Nic nie kosztuje, a dla zdrowia pracuje. W związku z tym wydaje mi się, że naprawdę warto spróbować na własnej skórze działaniem tej herbatki.

Za jakiś czas podzielę się efektami picia tego specyfiku bardziej długoterminowo.

Oto oryginał artykułu:

„Łupiny cebuli to najlepsze źródło leczniczej kwercetyny. Łupiny cebuli i zawarta w nich kwercetyna od wieków wykorzystywane są w ziołolecznictwie i medycynie ludowej. Cenione są wszędzie, gdzie cebula jest znana. Łupiny cebuli są niezwykle leczniczym specyfikiem, o czym mało kto wie. Zawierają niezwykle cenną kwercetynę, witaminy z grupy B, A, E i C. Są wypełnione potasem i fosforem, a także wapniem i krwiotwórczy żelazem. Łupiny cebuli, te szorstkie i twarde skórki, posiadają silne związki antyalergiczne i przeciwzapalne. Kwercetyna z łupin cebuli niszczy komórki nowotworowe, w tym wspomaga leczenie jednego z najgroźniejszych nowotworow, jakim jest rak trzustki. Właściwości przeciwnowotworowe kwercetyny polegają między innymi na tym, że blokują rozmnażanie się komórek nowotworowych. Co więcej, powodują obumieranie komórek już chorobowo zmienionych. Kwercetyna ma generalnie bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie. Zmniejsza ryzyko zawału serca i zapobiega powstawaniu żylaków, hamuje rozwój blaszek miażdżycowych oraz znacząco poprawia pamięć. Ponadto łupiny cebuli przekształcają białe komórki tłuszczowe w brązowe. Te zaś powodują utratę wagi i ułatwiają osiągnięcie szczupłej sylwetki. Łupiny cebuli zawierają kwercetynę, która jest odporna na działanie wysokich temperatur. Jej utrata w procesie gotowania jest niewielka. Wynosi zaledwie 20%. Najwiecej tego leczniczego składnika posiadają łupiny cebuli czerwonej. Leczniczy wywar z łupin cebuli – przepisW litrowym garnku zagotuj szklankę łupin. Utrzymuj je w stanie lekkiego wrzenia przez 5-10 minut, a następnie zdejmij z ognia do naciągnięcia. Po kilkunastu minutach odcedź wywar.szklankę takiego wywaru wypijaj na godzinę przed snem.Ten wywar z łupin cebuli wyciszy Cię i zapewni spokojny sen. Ureguluje także układ trawienny.Wywar wykorzystuje się również w chorobach krążenia, stanach zapalnych organizmu i oporności na insulinę. Łupiny cebuli na oskrzelaAby oczyścić oskrzela z zalegającej wydzieliny upiecz w piekarniku 3 cebule wraz z łupinami. Po wyjęciu z piekarnika zmiksuj cebule blenderem. Gdy miazga ostygnie, dodaj 6 łyżeczek miodu. Przechowuj w zakręconym słoiczku w chłodnym miejscu. „

Łupiny cebuli to najlepsze źródło leczniczej kwercetyny – Wybieram Zdrowie (wybieram-zdrowie.com)

Rafał.

Jakie korzyści daje zimny prysznic?

Jakie korzyści daje zimny prysznic?

Przede wszystkim  jest to przełamywanie swojej woli, gdyż początkowo może wydawać się to nieprzyjemne. Po kilku sekundach w strumieniu zimnej wody czujemy jak przyśpiesza nam bicie serca i przychodzi uczucie orzeźwienia. Wydziela się wtedy noradrenalina, organizm doznaje swojego rodzaju stresu, a więc mobilizuje siły.

Poprawia się energetyka organizmu. Wydzielany jest też testosteron, a więc pojawia się motywacja do działania. Przyśpiesza oddech, komórki dotleniają się i odkwaszają. Przyśpieszone jest spalanie tkanki tłuszczowej i usuwanie toksyn.

Taki prysznic ma działanie antydepresyjne, motywujące, redukuje stres psychiczny. Po wyjściu spod takiego porannego prysznica czujemy się jak po dobrej kawie naładowani energią i wolą do działania. Po kilku minutach mamy natychmiastowy efekt kawy bez czekania na zaparzenie  i kawę  aż zadziała , o ile w ogóle działa na nas energetyzująco po wielu latach .  

Poza tym kawa może sprawiać efekt rozlatanego umysłu i nieskoordynowanych myśli, czego prysznic nam nie zaserwuje. Wrzuci umysł do „ tu i teraz”.
Taki prysznic oczyszcza ciało, umysł i odłącza negatywne połączenia energetyczne zostawiając witaminy i minerały tam gdzie powinny być.

Stąd ludzie pracujący z energiami powinni w miarę możliwości regularnie korzystać z takowego prysznica wizualizując oczyszczenie swej aury i pola.  

Od wielu miesięcy praktykuję poranne branie prysznica zimną wodą. Oczywiście nie zacząłem tego wchodząc od razu pod zimną wodę chwilę po wyjściu z wygodnego cieplutkiego łóżeczka.

W pracy usłyszałem, że zimny prysznic z rana  to dobry sposób dla masochistów. Ja widzę to w inny sposób, gdyż spróbowałem go na sobie .  Najlepiej jest zaczynać taką praktykę latem gdy zimna wodzia w kranie nie jest jeszcze lodowata jak zimą.  

Startując można wziąć zwykły prysznic, a na końcu na chwilkę odkręcić tylko zimną wodę i obrócić się wokoło żeby zimna woda oblała całe ciało po czym wyjść i się wytrzeć.

W kolejne dni czas polewania się zimną wodą wydłużamy przy czym czas zabawy z ciepłą wodą stopniowo skracamy. Najlepiej dojść jest do używania tylko zimnej wody od samego początku, ale ja do dziś dnia w zależności od tego jak się czuję czasami zaczynam od letniej a potem przechodzę stopniowo lub jednorazowo do najzimniejszej dostępnej w kranie wody.

Muszę przyznać, że daje to niesamowite efekty. Bardzo gorąco polecam.

===Lots of Love ===
Rafał.

Konflikt

Konflikt. Ludzie zazwyczaj boją się tego słowa. Z czym się kojarzy? Na przykład dla mnie, był do niedawna tożsamy z wojną, krwią, nieszczęściem. A w duchowości… ło panie! Toż to samo zuo! Duchowi ludzie to wszak chodzące ommmm 😉

I tutaj zostawię dalsze rozpisywanie się na ten temat. No może wrzucę jeszcze definicję, według której konflikt to trudna sytuacja, w której są minimum dwie zależne od siebie strony, pomiędzy którymi jest jakaś różnica. Strony te dążą do różnych, często przeciwstawnych celów.

Uczy się nas unikać konfliktów. Różnymi sposobami. Przy czym odkryłam, że przynajmniej w moim przypadku, nauczono mnie udawania że konfliktu nie ma. Ale sporo pań tak ma, nie czuję się żadnym wyjątkiem. Wpojono nam, kobietom, że złość piękności szkodzi, że dobro ogniska rodzinnego jest najważniejsze, że to na czym ci zależy, nie jest aż takie istotne. Jak to było, co to za ptak co własne gniazdo kala. Nie waż się wynieść problemów na zewnątrz…

Do czego to prowadzi? Po pierwsze, udaję że coś, co jest dla mnie ważne, tak naprawdę ważne nie jest. Moszczę się w mym własnym kłamstewku, niczym w gniazdku, ale po chwili gniazdko zamienia się w zgniły barłóg. Masę energii zajmuje udawanie że jest ok. Traci się szacunek do siebie, zaczyna powoli oddalać się od partnera. Wchodzi się w buty cierpiętnicy/cierpiętnika i w głębi siebie zaczyna się nielubić wszystkich wokół.

Co zrobić? Stań w prawdzie ze sobą i poczuj, zobacz, usłysz, siebie i swoje potrzeby. Po co tak robisz? Co Ci daje okłamywanie siebie i nieszanowanie? Przyznam się, że rozpoznałam w sobie taki sposób postępowania, co zaowocowało wspaniałym procesem samoświadomościowym. Było wymagająco i burzliwie. W międzyczasie ciało postanowiło pokazać mi dobitnie (unieruchamiając się na kilkadziesiąt godzin), że jest coś bardzo na rzeczy (Emilka, jak to przeczytasz – to dzięki za ochrzan).

Innym sposobem, który wykorzystujemy by jakoś konfliktu się pozbyć (i poudawać że wszystko jest w porządku), to zamrozić w sobie swoje potrzeby. Nie czuję, jest ok. A w środku, nieuświadomiona ropiejąca rana. Ciało trzyma w napięciu. Jesteśmy w takim przypadku nerwowi, podirytowani, depresyjni, napięci… Różnie to się objawia. To inny poziom zakłamania siebie, trudniejszy do uchwycenia. Ale można dotrzeć do źródła bólu.

I znów receptą jest stanięcie ze sobą w prawdzie. Bo kiedy zamrozimy swoje potrzeby, zamrażamy też bliskość z innym człowiekiem i oddzielamy część siebie od siebie samego.

Trzecia metoda postępowania z konfliktem to walka. Atak przeprowadzony w sposób jawny lub druga nóżka tej metody, uniki i manipulacja typu foch. Tutaj z kolei ktoś postawi na swoim, ktoś się wycofa, ale konflikt w swojej naturze nie jest rozwiązany. Wyjdzie przy pierwszej nadarzającej się okazji i znów dwie osoby spotkają się na ringu. Ktoś wygrywa, ktoś przegrywa, zaczynamy się coraz mniej lubić. I tak można ciągle…

Ale co można zrobić? Spotkać się w przestrzeni zrozumienia, wyjść poza własny ból, przekroczyć to, co chce zawsze mieć rację i być na wierzchu i zobaczyć w czego dotyczy konflikt.

Posłużę się moim przykładem. Ostatnio było jakoś przyciężkawo w małżeństwie, nierozwiązany konflikt niczym chmura burzowa wisiał w powietrzu. Coś tam czułam, ale nie chciałam zobaczyć o co chodzi, nabzdyczyłam się jak ropucha, mąż zresztą też się gotował. Siekiery wisiały w powietrzu. Kilkanaście tygodni przepychanek o nieporządek w kuchni. Czy spór, który wybuchł jak wulkan i spowodował rozmyślania o rozwodzie, dotyczył faktycznie śmieci? Jednak nie… Pod warstwą werbalną, chodziło o poczucie bycia nieważnym – po jednej stronie, a po drugiej potrzebę by zostać docenionym i zauważonym. Do tego jeszcze doszły schematy i nieukochany aspekt wewnętrznego dziecka.

Dlatego znów warto stanąć w prawdzie, zawalczyć o siebie lecz jednocześnie dostrzec drugą osobę. Odrzucić maski, odrzucić bronie, odrzucić lodowe zapory. Samo się nie zrobi. Trzeba wyjść ku sobie z miłością, ze zrozumieniem i zacząć rozplątywać supełek konfliktu. I takiego rozwiązania Wam życzę.

Ludmiła.